Bir başka WordPress sitesi

Altın 1750 Dolar/Onsun üzerinde tutunmaya çalışıyor

5

Altın 1762 dolar/ons seviyesinden güne başlarken, dünkü seansta kırmızıda kapatmaktan kaçamadığı bir günü yaşadı. 1762 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, ABD bir süredir yaşanan borç limiti krizinin çözüme kavuşmasıyla düşüş yaşadı. ABD senatosu liderleri borçlanma tavanını 3 Aralık’a kadar çözülmesi yönünde karar alması sonrası piyasalar ABD hükümetinin kapanması endişesinden kurtulmuş oldu. Bu gelişme sonrası piyasalardaki risk iştahı artarken, hisse senedi piyasaları tarafında görülen bir süredir satış dünkü seansta kısmen son bulmuş oldu. Altın ise böylesi bir günde 1755 dolar/onstan günü kapatırken, yüzde 0,4 dolar/onstan günü tamamladı.

 

Gümüş ise 22,62 dolar/onstan seviyesinden güne başlarken, 22,59 dolar/onstan günü tamamlayan beyaz maden yüzde 0,1 kayıpla seansı tamamladı.

 

Platin ise önceki günkü güçlü toparlanmasının ardından, dünkü seansta 10 günün ardından 1000 dolar/onsun üzerini test etti. Ancak gün sonuna kadar bu seviyede kalmayı başaramayan platin, 983 dolar/onstan seansı tamamladı ve önceki güne kıyasla hanesine yüzde 0,5 kayıp yazmış oldu.

 

1891 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan paladyum dünkü seansta günün en çok değer kazanan kıymetli madeni olmasının yanı sıra, son iki haftanın en güçlü kapanışını yaptı. Seansı 1963 dolar/ons seviyesinden günü tamamlayan paladyum, yüzde 3,8 kazancı hanesine yazdı.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta altın işlemlerinin dünya fiyatlarının üzerinde 1,20 usd/onsla gerçekleşirken, hacim açısından oldukça düşük seanslar gerçekleşmeye devam etti. Toplamda 455 kg altın, 4500 kg gümüş işlemiyle gün tamamlandı.

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.