Bir başka WordPress sitesi

Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretini değerlendirdi

8

Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadelere yer verdi:

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un, “Sayın CumhurbaşkanımızınABD ziyaretine ilişkin” değerlendirmesi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BMGK kapsamında gerçekleştirdiği New York ziyaretini kısa süre önce tamamladı. ABD’deki vatandaşlarımızın yanı sıra tüm ülkelerin vatandaşları için inşa edilen Türkevi’nin tarihi açılışı, ziyaretin öne çıkan unsurlarından biri oldu. 

Cumhurbaşkanımız; diplomatlar, iş insanları ve kanaat önderlerinin yanı sıra uluslararası medya kuruluşlarının mensuplarıyla da görüşmeler gerçekleştirdi, her fırsatta uluslararası işbirliği ve dayanışmanın önemini vurguladı.

Ayrıca uluslararası toplumu pandemi, göç ve iklim değişikliği de dâhil olmak üzere birçok küresel meselede harekete geçmeye sevk ederek vazgeçilmez liderliğini sergiledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Afganistan, Suriye, Libya ve diğer birçok bölge de dâhil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki kriz sahalarına yardım eli uzatmak amacıyla kısa süre önce açılışını gerçekleştirdiğimiz Türkevi’nde çok sayıda ikili görüşme yaptı.

Cumhurbaşkanımız, ABD’nin bölgeden çekilmesinin ardından Türkiye’nin Afganistan’ı istikrara kavuşturma konusunda yardım sağlama isteğinin altını çizdi. Diğer etnik ve siyasi grupları içeren kapsamlı bir yeni yönetim çağrısında bulundu. Türkiye, bu ülkede barış sağlamaya yönelik desteğe hazırdır.

BMGK görüşmelerine katılmak üzere New York’a yaptığımız oldukça başarılı ziyarette, pek çok diplomatik başarı elde edildi ve küresel sorunları çözme konusunda uluslararası işbirliğine olan bağlılığımız yeniden teyit edildi. Dünya bizimle birlikte harekete geçmeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eylem çağrısına kulak vermelidir.

Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.