Bir başka WordPress sitesi

Piyasa gelişmeleri

3

Haftanın son işlem gününde ABD tarafında açıklanacak Tarımdışı İstihdam verisi takip edilecek, Bloomberg beklentisi Eylül ayı için 500bin istihdam artışı olması yönünde. İçeride ise takip edilecek önemli makro veri akışı bulunmuyor. Dün küresel piyasalardaki yükselişe paralel olarak BIST günü %1.84 yükselişle 1396 seviyesinde tamamladı. Tatil ardından bugün yeniden işlem görmeye başlayan Çin piyasalarında görünüm pozitif, ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde ise yatay konum hakim. BIST’in de güne sınırlı alımlarla başlamasını bekliyoruz, 1410-1415 bölgesi kuvvetli direnç konumunda. Diğer taraftan, yabancı yatırımcılar geçtiğimiz hafta $93mn tutarında hisse senedi ve $201mn tutarında Dibs satışı gerçekleştirdiler

ŞİRKET HABERLERİ

—AKBNK, Rekabet Kurulu’nun verdiği idari para cezasına ilişkin davada Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun bankanın temyiz istemini kabul ettiğini bildirdi.

—MAALT, Divan Talya Oteli’nin yeniden yapım süreci ile ilgili olarak ‘’Çed Gerekli Değildir’’ kararı verildiğini, inşaat yasağı döneminin sona ermesini takiben inşaat çalışmalarına başlanacağını bildirdi.

—PKENT ödenmiş sermayesini %2300 oranında bedelsiz olarak artırma kararı aldı.

—VAKFN ödenmiş sermayesini %100 oranında bedelli olarak artırarak TL250mn’dan TL500mn’a çıkarma kararı aldı.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında dün TL32.05 fiyat ortalaması ile toplam 1mn adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—VBTYZ hisse geri alım programı kapsamında dün TL20.80 fiyat ortalaması ile toplam 110bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—VESBE ve MTRKS’in ödenmiş sermayelerini bedelsiz olarak artırma başvuruları kurul tarafından onaylandı.

—Hedef Holding, Gelecek Varlık Yönetimi, Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji Ürünleri’nin halka arz başvuruları kurul tarafından onaylandı.

—BIZIM bugün hisse başı brüt TL0.32 nakit kar payı ödemesi gerçekleştirecek.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.