Bir başka WordPress sitesi

TOBB ve Beko girişimci kadınların yanında olmayı sürdürüyor

8

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında gerçekleştirilen roadshowun beşinci durağı Nevşehir oldu.

Girişimin Kadın Kahramanları Projesi, kadınların iş hayatında güçlenmesi için TOBB

Kadın Girişimciler Kurulu’nun tüm Türkiye genelindeki 7 bin girişimci kadına ulaşma hedefiyle hayata geçiyor. Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında TOBB ile gerçekleştirilen roadshowun beşinci durağı Nevşehir’de konuklara Beko 100 Kadın Bayi projesinin detayları aktarıldı.

 TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi’nde süren online eğitimlerin ardından belirlenen illerde verilecek yüz yüze eğitimleri kapsayan roadshowun beşincisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu 7. Bölge (İç Anadolu) Temsilcisi ve Nevşehir Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülper Gündüz Yassı, Arçelik Perakende Akademi ve Beko yöneticilerinin katılımı ile düzenlendi. Programda Beko 100 Kadın Bayi projesi kapsamında bayi olmak isteyenlere özel bir panelde detaylar aktarıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk adına katılımcılara sevgiyle selamlarını ileterek başladığı konuşmasında “En önemli şey projeye inanmak dolayısıyla kadın girişimcilerimize katma değer yaratmak üzere her faydalı projenin fiziken de ruhen de yanındayım. Girişimin Kadın Kahramanları Projesi’nde kadın girişimci olmak için sunulan çok ciddi bir fırsat var. Bu proje bayi olma imkânı sunuyor. Diğer konu da en çok bizi buraya taşıyan şey Arçelik Perakende Akademisinin eğitimleri, bu proje için 247 video üretildi. Kadın girişimcilerin ihtiyaçları gözetilerek, bir işletmeyi yönetmek için gerekli, kolay anlaşılır tüm içerikler online eğitimlerde bulunuyor. Online olan bu eğitimlerden faydalanmayı çok önemli buluyorum. Kadınlar ekonomide olmadığı müddetçe nüfusun yarısının emeği boşa harcanmış oluyor. Bir elin hiç sesi yokken iki elin sesi var. Ekonomiyi ileri götürmek üzere kadın erkek birlikte çalışmamız gerekiyor. Ekonomiye endüstriye doğrudan fayda sağlayacak bir proje olduğu için de ayrıca değerli buluyorum. Misyon olarak daha fazla kadını iş dünyasının kalbinde görmek istiyoruz” dedi.

TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu 7. Bölge (İç Anadolu) Temsilcisi ve Nevşehir Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülper Gündüz Yassı, emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında “TOBB Kadın Girişimciler Kurulu olarak sizleri bugün aramızda gördüğümüz için mutluluk duyuyorum. Beko’ya yanımızda olduğu için TOBB ile ortak paydada buluşmak için bu projenin çok sağlıklı olduğuna inanıyorum. Biz Nevşehir olarak eminim ki pek çok Beko kadın bayi çıkaracağız. Bu desteklerden Nevşehir yararlanacak, hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. 

Beko Satış Direktörü Burak Bilgisel: “Beko Bayii olmak isteyen kadınlarımıza kapımız sonuna kadar açık”

Beko Satış Direktörü Burak Bilgisel açıklamasında “Beko olarak her zaman kadınların iş dünyasına katılımını destekliyor ve yanlarında duruyoruz. Girişimci kadınların desteklenmesi ve güçlenmesini hedeflediğimiz bu yolda Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında gerçekleştirmeyi çok istediğimiz yüz yüze eğitimlerle Nevşehir’de olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İş hayatındaki cesaretlerinin altını eğitimle doldurabilmek ve kadınların güvenli, rekabetçi ve donanımlı bir şekilde iş hayatında hak ettikleri yerleri almalarına destek olmak bu projenin öncelikli hedefini oluşturuyor. 100 Kadın Bayi Projemiz ile entegre olması sebebiyle eğitimlerden sonra Beko bayisi olmak isteyen İç Anadolu’nun girişimci kadınlarına da kapımızın sonuna kadar açık olduğunu aramıza katılmalarından mutluluk duyacağımızı paylaşmak isterim” dedi.

Tüm bölgeleri kapsayan Girişimin Kadın Kahramanları Projesi eğitim toplantıları 2021 Aralık’a kadar sırasıyla; Karabük, Bursa, Kocaeli, Konya, Çanakkale, Mersin, Gaziantep, Aydın, Antalya ve İzmir’de TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle devam edecek.

Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.